You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Frequently Asked Questions - Biologische kippen en Adopteer een Kip

Er zijn op dit moment ongeveer 100 biologische leghenbedrijven. Daarnaast zijn er twintig biologische bedrijven met jonge opfokkippen. De biologische pluimveebedrijven hebben gemiddeld veel minder kippen dan reguliere bedrijven. In Nederland zijn er in totaal 1.400 leghenbedrijven met 46 miljoen kippen. Circa 3% daarvan is biologisch: ongeveer 1,4 miljoen kippen.

Legkippen worden in de landbouw meestal maar 1 jaar gehouden. Dit heeft ermee te maken dat de productie van de eieren na een jaar afneemt, en dat de dikte van de eierschaal afneemt. Door de lage prijs van eieren en de eisen vanuit de markt en het transport is het dan niet rendabel voor de boer om de kippen langer te houden; anders komt hij niet meer uit de kosten. In de gangbare landbouw worden de legkippen standaard na een jaar geslacht. In de biologische landbouw is dit ook vaak zo.

Het gaat ons niet om die ene kip. Het gaat ons om veel meer: gezond voedsel en een schone bodem; voor ons en voor toekomstige generaties, hier en in ontwikkelingslanden. Met onze actie proberen wij de biologische landbouw in beeld te krijgen bij de politiek en de consument. Het effect hiervan reikt veel verder dan alleen de kippen in Nederland. Natuurlijk willen we met onze actie het kippenleed verminderen. Maar uiteindelijk is biologische landbouw er voor mensen.

Ja, biologische kippen worden ook de dupe van vogelgriep. Dat bleek toen ook enkele biologische pluimveehouderijen besmet raakten. Biologische pluimveehouderij is op zichzelf geen remedie tegen dierziekten als vogelgriep. Dat de vogelgriep zoveel ellende heeft veroorzaakt, heeft wel te maken met de enorme aantallen kippen in de gangbare bedrijven, die dicht bij elkaar zitten, en met de vele menselijk contacten tussen de bedrijven waardoor de kans op verspreiding van de ziekte enorm groot is.
De biologische pluimveehouderij is relatief kleinschalig en verspreid over het land en werkt aan verhoging van de weerstand van de dieren.

Voor een kip is de snavel erg belangrijk. Zij gebruikt hem voor eten en drinken, voor het verzorgen van haar veren en om een nest te bouwen. In de snavel zit een groot aantal zenuwen en hij is erg gevoelig. Bij batterijkippen en scharrelkippen zonder uitloop worden de snavels gekapt. Dit wordt gedaan om het verenpikken tegen te gaan. Zonder verdoving wordt een deel van de boven- en ondersnavel afgebrand.Bij biologische pluimveehouders worden de snavels van kippen niet gekapt. "Toucheren", het bijslijpen van de snavelpunt, mag ook niet meer. Door goed management is het mogelijk het verenpikgedrag grotendeels te voorkomen.

In de pluimveehouderij is het vaak een probleem dat kippen elkaar kaal pikken. Oorzaken kunnen liggen in stress, de opfok of hoe de kippen tijdens de leg worden gehouden. Hoe vreemd het ook klinkt, jonge kippen moeten leren om op de grond te pikken. Als ze eenmaal begonnen zijn met verenpikken bij elkaar, dan houden ze niet meer op en wordt het steeds erger. Ook biologische kippenhouders hebben hiermee te maken. Bij het Louis Bolk instituut kunnen ze kennis opdoen over succesvolle methoden om pikkerij te voorkomen. Bijvoorbeeld de kippen van jongs af aan leren naar de grond te pikken, door graan in de uitloop te strooien. Ook andere methoden worden onderzocht.

Nee, biologische kippen krijgen uitsluitend plantaardig voer. Voor biologisch-dynamische kippen moet dit ook nog 100% biologisch zijn. Voor biologische bedrijven moet het voer 80% biologisch zijn. Dit zijn Europese regels. De kippen lopen vrij buiten, waar ze pikken naar alles wat beweegt, dus ze eten wel insecten en dergelijke.

Alle biologische producten, ook de kippen en eieren, worden gecontroleerd door SKAL. Deze instelling verstrekt het bekende en erkende EKO-keurmerk. In het geval van boerderijen met legkippen betekent dit dat ze elk jaar langs komen op het bedrijf en alles controleren. Om te controleren dat de kippen biologisch voer hebben gehad, moet de boerderij de bonnen van het hele jaar laten zien. Op basis van de hoeveelheid kippen kan SKAL aan de bonnen zien of het bedrijf inderdaad biologisch voer heeft gegeven.

Hobbykippen stoppen in de winter met leggen. Dit heeft te maken met het korter worden van de dagen. Een kippenhouder lost dit heel simpel op door 's ochtends en 's avonds het licht een tijdje aan te doen in de stal, zodat de kip min of meer even veel licht krijgt als in de zomer. Dan blijven de kippen gewoon doorleggen. In tropische landen blijven kippen ook het hele jaar aan de leg.

Een biologische kip legt ongeveer 275 eieren per jaar. Een gangbare kip legt ongeveer 310 eieren per jaar.

Kippen zijn van oorsprong bosvogels en voelen zich het best als ze de hele dag lekker kunnen rondscharrelen en actief kunnen zijn. De biologische pluimveehouder verstaat de kunst om hiervoor de juiste voorzieningen te creëren. De kip wordt een kipvriendelijk leven geboden met aangepaste huisvesting, royale uitloopmogelijkheden, kennis van het natuurlijke kippengedrag en een optimale verzorging vanaf het moment dat de kuikens uit het ei komen. Dit vertaalt zich in een betere gezondheid en minder gebruik van diergeneesmiddelen.

Ja. Op geitenboerderij De Ridammerhoeve in het Amsterdamse Bos kunt u 6 dagen per week terecht, wo t/m van 10.00 - 17.00 u. Hier wonen 250 adoptiekippen. Uw eierbonnen kunt u hier ook inleveren. Zie ook www.geitenboerderij.nl. Dit is een echte bezoekboerderij met geiten en allerlei andere dieren, en met horeca, dus leuk voor klein en groot. Adres Ridammerhoeve: Nieuwe Meerlaan 4, 1182 DB Amstelveen, 020 645 50 34, info@geitenboerderij.nl, www.geitenboerderij.nl

De adoptiekippen wonen op de biologische boerderijen die eieren leveren aan de deelnemende winkels. Dit zijn voor het merendeel biologisch-dynamische boerderijen, maar ook biologische bedrijven.

Kippen kijken

Nieuws

31 januari 2012
De Consumentenbond onderzocht twintig monsters van kipfilet op de aanwezigheid van onder meer ESBL-producerende bacteriën, die ongevoelig zijn geworden voor antibiotica. Het onderzoek is verschenen in de laatste consumentengids. Het ging zowel...
12 december 2011
Adopteer in de week van 11 t/m 18 december een kip en maak kans op één van de tien gratis exemplaren van het boek De Kippenjongen van Gerard van Emmerik ter waarde van  €17,50. De boeken worden verloot. Wilt u meer weten over het boek?...